Авторський тур Закарпаття (еко-екскурсія)

500 грн
8,5
із 10
оцінка організатора
4 відгука

Україна \ Карпати \ Ужгород

Маршрут:
Україна, Ужгород, Маршрут: Ужгород – винні підвали 16 ст. – середньовічний замок тамплієрів – монастир – циганське поселення у горах – Ужгород
Кількість місць:
20
Виїзд з:

Опис Авторський тур Закарпаття (еко-екскурсія)

Про тур

Еко-екскурсія по Закарпаттю – це унікальна та незабутня подорож, в рамках якої ви зможете побачити сліди ордена тамплієрів та почути таємницю зруйнованого замку; побувати у 460-річному “житлі” вина та продегустувати його найкращі зразки; познайомитися з монастирським побутом та скуштувати натуральні італійські сири у чернечій обителі; познайомитись із циганським поселенням у горах Закарпаття та його незвичайними жителями.

Еко-екскурсія незвичайними місцями Закарпаття займає близько 7 годин. Переїзд автобусом в середньому по 20 хвилин. Відвідуються 4 локації: 460-річні винні льохи – Замок тамплієрів – монастирська сироварня – циганське поселення. Частину з них розміщено у передгір'ї Карпат, інша частина – на Середньодунайській низовині.

Середнянські винні підвали є одними із найстаріших у Європі, їх загальна довжина становить понад 4,5 км. Вирубані вони були ще 1557 року полоненими турками в суцільній скельній породі – туфі. Хоча спочатку вони мали військово-стратегічне призначення, але незабаром перетворилися на ідеальне житло для вина – льохи чи підвали. У цих підвалах у бочках зберігалося і королівське вино, і вина магнатів, і вина простих селян. Нині підвали повністю належать середнянському винному заводу, який свого часу неодноразово займав призові місця на міжнародних конкурсах. Найбільш відомими марочними винами заводу є «Троянда Закарпаття», «Перлина Карпат», «Середнянське», «Променисте» та ін.

Сьогодні можна й оглянути самі історичні підвали та продегустувати частину продукції в них самих.

На території Закарпаття є залишки єдиного Замку тамплієрів в Україні – це руїни середньовічної фортеці в Середньому, побудованої за принципом римських укріплень на Дунаї. Руїни зберігають у собі ряд архітектурних рис, що використовували тамплієри в будівлях, а також низку легенд, пов'язаних із цим зниклим християнським орденом (наприклад, про Священний Грааль). Сьогодні досить складно побачити його колишню велич, і, тим не менш, він приваблює до себе істориків-дослідників, шукачів скарбів і просто мандрівників.

Монастир с. Ракошине – один із центрів православного паломництва на Закарпатті. Датою його заснування можна вважати 2001 рік, хоча монастир було відкрито на базі храму, збудованого на початку 20 століття чеським священномучеником Всеволодом (у чернецтві Андрієм) Коломацьким у староруському стилі та у формі хреста. За радянських часів храм був перетворений на музей атеїзму, а згодом і зовсім покинутий. І ось, у напівзруйнованому стані у 2001 році указом єпископа Мукачівського та Ужгородського Агапіта (Бевцика), на базі храму було засновано Свято-Покровський чоловічий монастир. Дивує подвиг ченців-засновників: у 21 столітті, у мирний час, на початковому етапі розстроювання обителі вони жили в аскетичних умовах – храм знаходився в аварійному стані, дах зяяв численними провалами. По храму літали голуби, на стінах замість ікон були портрети партійних лідерів. Майже повністю обсипалася штукатурка на стінах, розпис, на жаль, був практично втрачений. Навколо церкви було 12 соток землі, без житлових будівель, тобто жити було ніде, і братія оселилася в пожертвуваному «фінському будиночку», що не опалюється, де взимку в склянці замерзала вода... Відроджуючи руїни, братія монастиря відроджувала історію, зберігаючи дух православ'я, яким дихав фундамент та стіни храму-пам'ятника. Храм відбудовували строго за архітектурними кресленнями Коломацького.

Попри всі труднощі, монастир був збудований, і навіть почав процвітати. Багато хто приїжджає у святиню для молитов і наставництва, частина – для відвідування чудотворної Іверської ікони Божої Матері, яка допомагає від безпліддя. Ракошинський монастир сьогодні дуже відомий в Україні та у гастрономічному середовищі. Завдяки великому підсобному господарству, ченці з молока кіз, овець та корів за італійською технологією виготовляють 14 видів сирів: рікотта, моцарела, скаморця, фета, мукіна та ін. Тут їх можна спробувати й за бажання купити за досить розумною ціною. Пропонуються й інші продукти чернечого господарства, зокрема мед та вино.

Вік дітей, які приймаються в тур:

  • з батьками діти можуть бути будь-якого віку;
  • без батьків – з 16 років.

Розмір групи:

  • стандартний розмір групи – 10-20 осіб;
  • у новорічний період та період травневих свят – групи можуть становити до 40 осіб;
  • корпоративні групи – до 120-180 осіб.

Маршрут

Маршрут туру: Ужгород – винні підвали 16 ст. – середньовічний замок тамплієрів – монастир – циганське поселення у горах – Ужгород.

Програма

Екскурсійна програма:

  • Виїзд з Ужгорода.
  • Огляд руїн одного із найзагадковіших замків України (XI-XVI ст.) – замку тамплієрів. Таємниці фортеці та її колишніх мешканців.
  • Відвідування легендарних історичних винних підвалів. Найцікавіша екскурсія та дегустація марочних вин. Середнянські винні підвали є одними з найстаріших в Європі, їх загальна довжина становить більше 4,5 км. Вирубані вони були ще в 1557 році полоненими турками в суцільний скельній породі – туфі. Нині підвали повністю належать Середнянський винному заводу, свого часу, неодноразово займав призові місця на міжнародних конкурсах. Найбільш відомими марочними винами заводу є «Троянда Закарпаття», «Перлина Карпат», «Середнянське», «Променисте» та ін.
    Сьогодні можна і оглянути самі історичні підвали, і продегустувати частину продукції в них самих.
  • Відвідування Свято-Покровського чоловічого монастиря, знайомство з обителью, християнськими святинями, господарством монастиря та сирами, що виробляються тут за італійськими технологіями.
  • Обід.
  • Відвідування циганського поселення. Ознайомлення з його побутом та традиціями, господарством, пріоритетами та філософією поселенців.
  • Повернення до Ужгорода.

Початок екскурсії: 09:00.

Завершення екскурсії: 16:00.

Харчування

Для учасників туру передбачений обід (оплачується окремо, 150 грн з людини).

Ціни

Ціна туру: 500 грнДеталi

У вартість входить:

  • Проїзд комфортабельним автобусом.
  • Супровід гіда-екскурсовода.
  • Екскурсійне обслуговування на туристичних об'єктах.

Додатково оплачується:

  • Обід – 150 грн з людини.
  • Дегустація вина – 150 грн з людини.
  • Закріплення конкретного місця в автобусі за туристом – 100 грн з людини.

Знижки для дітей:

  • до 3 років – безкоштовно без претензії на місце в автобусі та в номері;
  • від 3 до 12 років – 20% з окремим місцем в автобусі та номері, але за умови, що дитина їде з двома батьками.
Замовити!

Трансфер

Учасники туру самостійно добираються до місця збору учасників до Ужгорода. Передбачений автобусний трансфер за програмою маршруту, входить у вартість.

Про організатора туру

Про Карпати - туристична компанія
Україна, м. Ужгород
Працюємо з 2008 року
8,5
із 10
оцінка організатора
4 відгука

Ужгородське екскурсійне бюро пропонує великий вибір активного відпочинку в Закарпатті. Вибирайте будь-який: політ на повітряній кулі або параплані над Карпатами; всілякі походи в гори; прогулянки на гуцульських конях; тури в гори на мотоциклах і квадроциклах; екстремальні сплави на рафтах по Тисі, Черемошу; і інші варіанти відпочинку, що дарують справжній феєрверк емоцій і спогади на все життя!

Хочеш в авторський тур? Замовляй путівку!
Прямі замовлення турів без націнок!

Відгуки Авторський тур Закарпаття (еко-екскурсія)

Разом з цим туром шукають

Інші тури організатора

Сторінка сформована 09:59:54